Причината за всичките му мъчителни преживявания се оказала сексуалната му ориентация. Първото (и най-тежко) отхвърляне получил именно от родителите си. Според Азис, когато майка му разбрала, го приела много зле и започнала да се държи различно с него. Жената дори не можела да го търпи в къщата си и щом им идвали гости, гледала да го прати да спи някъде другаде или пък да стои в съседната стая. Правела го, защото се срамувала неимоверно от по-нестандартните му движения, от гласа му. В крайна сметка дори родила сестра му, тъй като преценила, че от сина ѝ не може да се очаква нещо.
Самият Азис признава, че все още не може да прости на родителите си, че се е родил в България. Средата тук безспорно му коствала много нерви и неодобрение. В детските си години например играел повече с момичетата и дори веднъж получил шамар от бащата на своя приятелка. Плесницата дошла изненадващо пред всички в групата, тъй като мъжът твърдо подчертал, че дъщеря му няма работа с такива като него. Впоследствие изпълнителят “родил” Азис и именно той се превърнал в порасналия Васко.
Източник: life.dir.bg