юни 26, 2024

17-годишният Никола Цолов с първа победа във Формула 3 (Ексклузивни снимки)

Българският пилот Никола Цолов спечели спринтовото състезание за Гран при на Монако, седми кръг за сезона във Формула 3. Състезателят на ART GP потегли от първа позиция на градското трасе и задържа всички зад себе си.

Това е първа победа за Цолов в кариерата му във Формула 3, като до момента най-добрите му резултати бяха точно в спринтове. Той беше четвърти на старта на сезон 2024 в Бахрейн, а през 2023 г. записа седмо и девето място.

Българския лъв се възползва максимално от първата си позиция на старта, за да спечели спринта в Монако

Цолов, който е на 17 години, кара своя втори сезон във Формула 3. Преди това той стана шампион в испанската Формула 4. Нашият пилот е сред състезателите на мениджърската агенция на носителя на две титли във Формула 1 Фернандо Алонсо.

Източник: 24chasa.bg