Мария Бакалова отново привлече вниманието на световната кинообщност, като присъства на 97-ата церемония по връчването на наградите „Оскар“ в Лос Анджелис. Въпреки че не се появи на червения килим, тя блесна на традиционното следпартие, организирано от Vanity Fair. За събитието Мария избра ефирна рокля в пудрен цвят с пайетени цветя, дело на американската дизайнерка Памела Роланд.
На същото парти тя бе забелязана в компанията на известни личности като Деми Мур, подчертавайки своето присъствие сред елита на Холивуд.
След номинацията си за „Оскар“ за ролята си във филма „Борат 2“, Мария продължава да бъде сред най-обсъжданите фигури в индустрията Нейното изпълнение беше широко аплодирано от критиците и ѝ донесе множество номинации и награди. Най-значимата от тях беше за най-добра поддържаща женска роля, което я направи първата българска актриса, номинирана за тази престижна награда. Освен това, тя спечели наградата на Критиците за най-добра поддържаща женска роля и получи номинации за Златен глобус, BAFTA и други.
Най-големият медиен шум около Бакалова дойде след сцената ѝ с Руди Джулиани, бившия кмет на Ню Йорк и личен адвокат на Доналд Тръмп. Тя изигра журналистка, която интервюира Джулиани, а в една сцена той е уловен в компрометираща ситуация в хотелска стая, където изглежда, че пъха ръката си в панталоните.
и много въпроси за поведението му.
Източник: lifestyle.bg